Malý pes Počas mojich potuliek po svete...no tak dobre, odhalili ste ma...počas surfovania na webe, som narazil na množstvo inšpiratívnych projektov. Tu sú tie najzaujímavejšie.

 

mysociety.org

www.mysociety.org – „domovská stránka“ inšpiratívnych webových projektov o demokracii a transparentnosti (zameraná najmä na Veľkú Britániu).

Medzi najzaujímavejšie patria napr.:

  • www.theyworkforyou.com - na jednom mieste združuje veľké množstvo dôležitých informácií o politikoch (ako hlasovali, akých stretnutí sa zúčastnili, aké sú ich názory na dôležité spoločenské témy a pod).
  • www.writetothem.com – zadáte poštové smerové číslo a môžete sa skontaktovať s politikmi z vášho okolia.

odkazprestarostu.sk

www.odkazprestarostu.sk - slovenská verzia projektu www.fixmystreet.com (funguje práve pod MySociety) – umožňuje rýchlo upozorniť zodpovedné osoby, že na vašej ulici sú neriešené problémy (napr. chýbajúci poklop na kanáli, rozbitá telefónna búdka, burina v pieskovisku).

globalvoicesonline.org

transparency.globalvoicesonline.org - celosvetový zoznam inšpiratívnych projektov mimovládnych organizácií.

informationactivism.org

www.informationactivism.org - manuál v angličtine, ktorý prináša prehľad rôznych taktík pre občianske aktivity a projekty.

sunlightfoundation.com

www.sunlightfoundation.com – nadácia z USA, ktorá podporuje rozvoj nástrojov a technológií na zvyšovanie transparentnosti a monitoring verejnej správy, stránka prináša prehľad množstva projektov využívajúcich inovatívne webové a IT nástroje.