Malý pes Priznávam sa bez mučenia, konferencie mám veľmi rád. Vždy sa dozviem niečo nové, naberiem inšpiráciu a čo je často kľúčové, zoznámim sa s ľuďmi, ktorí majú podobné ciele. Existuje niekoľko medzinárodne úspešných formátov, z ktorých niektoré fungujú aj na Slovensku. Skvelé je, že mnohých sa dá „zúčastniť“ aj cez internet.

TED

TED je príklad konferencie, ktorú organizujú prevažne dobrovoľníci. Hlavným heslom podujatia je: „Myšlienky hodné šírenia“ – inšpiratívne prednášky ľudí, ktorí majú čo povedať.
www.ted.com - na stránke možno nájsť archív krátkych prednášok z TED konferencií, mnohé sú aj so slovenskými, či českými titulkami. Slovenská verzia: www.tedxbratislava.sk.

BarCamp

BarCamp je medzinárodná sieť konferencií vytváraných samotnými užívateľmi. Prevažne sa orientuje na oblasť internetu, technológií a sociálnych sietí. Môžete sa prihlásiť s vlastnou prednáškou alebo si iba vypočuť zaujímavé príspevky a diskusie. BarCamp na wikipédii. 
Jedna zo slovenských mutácií: barcamp-za.sk.

Social Innovation Camp

Social Innovation Camp – séria samo-organizovaných podujatí, ktoré dávajú dohromady myšlienky, ľudí a webové nástroje na riešenie sociálnych problémov. Princíp je jednoduchý – ak máte zaujímavý nápad, povedzte ho ostatným a tí vám pomôžu ho zdokonaliť a možno aj zrealizovať www.sicamp.org